top of page

Samsun İSG Kursu | 2023

Güncelleme tarihi: 12 Nis 2023


Samsun İSG Kursu | 2023

Samsun İSG Kursu eğitim faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Merak ettiğiniz sorulardan Samsun İSG Kursu eğitimine kimler katılabilir? Kaç saattir? İş Güvenliği Uzmanlığı(İsg) Sınavı nedir? sorularına bu yazımızda cevap vereceğiz. Bu doğrultuda siz de Samsun ilinde ikamet ediyor ve bu yazımızın içeriğinde belirtmiş olduğumuz lisans/ön lisans bölümlerinden birinden mezunsanız Samsun İSG Kursu eğitim programımıza katılarak geleceğin meslekleri arasında gösterilen İş Güvenliği Uzmanlarından biri olabilirsiniz.Samsun İSG Kursu Eğitimlerine Kimler Katılabilir?


6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği (iSG) kanunu içerisinde geçen İş Güvenliği Kursu Eğitimlerine katılabilecek kişiler aşağıda belirtmiş olduğumuz Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Buna göre:

  • Mühendislik fakültesi bölümleri,

  • Mimarlık fakültesi bölümleri,

  • İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü lisans/ön lisans programları,

  • Teknik personel yetiştiren bölümler,

  • Fen Edebiyat fakültesi; fizik, kimya ve biyoloji bölümlerinden mezun olmanız gerekmektedir.

İş Güvenliği Uzmanı olmak için yola çıktığınız bu süreçte yukarıdaki bölümlerden birinden mezun oldunuz. Artık İş Güvenliği Kursu eğitim programlarına katılabilirsiniz. Ülkemizin birçok yerinde verilen eğitimlere Samsun de yaşayan kişiler de katılma hakkına sahiptir. Samsun İSG Kursu denildiğinde akla ilk gelen kurumumuz sayesinde başarı elde edebilir, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında geniş iş imkanlarını değerlendirebilirsiniz.
Samsun İSG Kursu Kaç Saattir?


Samsun İSG Kursu eğitim programına katılarak eğitimlerini tamamlayacak olan adaylar kursta kaç saat eğitim alacaklar? Bu kurs da alacağımız eğitimler toplamda 220 saat sürmektedir. 220 saatlik eğitimin:


90 saati Senkron,

90 saati Asenkron,

40 saat ise Uygulamalı Eğitim.


Online İsg Eğitimi aşamasında adayların devamsızlık hakkı yoktur. Ancak senkron yapılan eğitimlerde ise 6 saatlik devamsızlık hakkınız bulunmaktadır. Senkron eğitim süresi ise 15 gün olarak görülmektedir. Bu 15 günlük süre içerisinde adaylar kendilerine tanınan devamsızlık hakkını kesinlikle aşmamalıdır.


220 saatlik eğitimin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve ÖSYM işbirliği ile gerçekleştirilen iSG sınavına girmeye hak kazanmaktadırlar. İşin kısa özeti nedir diye söylersek; İş Güvenliği Uzmanı olmak istiyorsanız öncelikle Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmalı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu programlarında İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi aldıktan sonra her yıl düzenlenen İSG sınavına girerek İş Güvenliği Uzmanı Sertifika sahibi olmalısınız.İSG Sınavı Nedir?


İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimini başarıyla bitiren kişilerin Sertifika sahibi olabilmesi için İş Sağlığı ve Güvenliği sınavından 100 üzerinden minimum 70 puan alması gerekiyor. Sınavda 50 soru sorulmakta olup adayların 35 adet soruya doğru cevap vermesi gerekmektedir. iSG sınavları her yıl iki defa olmak üzere ÖSYM tarafından açıklanan çeşitli illerde yapılmaktadır.


Sınav süresi 75 dakika olup test grupları, A, B ve C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve İşyeri Hemşireliği olmak üzere düzenlenmektedir. A, B ve C sınıfı İş Güvenliği sınav gruplarında soru içeriklerinin konu dağılımı aşağıda gösterildiği gibidir:

  • Genel İSG Konuları (%30),

  • Mevzuat (%20),

  • Teknik (%10),

  • Hukuk (%5),

  • Sağlık (%35)

Kurumumuz bünyesinde kaliteli ve özgün eğitmenler tarafından gerçekleştirilen Samsun İSG Kursu eğitimini başarıyla bitiren adaylarımız her yıl olduğu gibi bu yılda sınavlarda yüksek puanlar alarak hayallerindeki mesleğe kavuşmuşlardır. Bu şanslı adaylardan biride siz olabilirsiniz. Samsun İSG Kursu eğitim programlarında aramızda sizleri de görmekten mutluluk duyacağız. 

Samsun İSG Kursu | 2023 konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Kariyer Enstitüsü, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 

bottom of page