top of page

İşyeri Hekimliği Sertifikası Yenileme Süresi | 2023

Güncelleme tarihi: 3 Oca


İşyeri Hekimliği Sertifikası Yenileme Süresi | 2023

Merhabalar, İşyeri Hekimliği Sertifikası Yenileme Süresi konusunu siz değerli okuyucularımız için bu yazımızda ele aldık. Bu çerçevede yazımızda İşyeri Hekimliği Sertifikası Nasıl Alınır? Ve İşyeri Hekimliği Sertifika Yenileme Nasıl Yapılır? Konuları da yer almaktadır.İşyeri Hekimliği Sertifikası Nasıl Alınır?


Siz değerli okuyucularımız ile İşyeri Hekimliği Sertifikası Yenileme Süresi ni paylaşmadan önce İşyeri Hekimliği Sertifikası Nasıl Alınır? Sorusunu cevaplamak gerekir.


İşyeri Hekimliği görevinde bulunmak isteyen kişilerin tıp fakültesinden mezun olmaları gerekmektedir. Tıp fakültesi mezuniyeti bulunan kişiler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş KARİYER ENSTİTÜSÜ™ kurumundan İşyeri Hekimliği kursu almalıdır.


İşyeri Hekimliği kursu toplam 220 saatten oluşmaktadır. 180 saat teorik ve 40 saat uygulama eğitiminden oluşan İşyeri Hekimliği kursunu tamamlayan kişiler İSG sınavına girmeye hak kazanır.


Kişiler ÖSYM tarafından yılda iki kez gerçekleştirilen İSG sınavını başarılı bir şekilde geçmelidir. İSG sınavından en az 70 puan alan kişiler İşyeri Hekimliği Sertifikası na sahip olabilirler.

İşyeri Hekimliği Sertifikası ile kişiler kamu kuruluşlarında ve özel sektörde görev yapabilmektedirler.İşyeri Hekimliği Sertifikası Yenileme Süresi


6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre İşyeri Hekimliği Sertifikası Yenileme Süresi 5 yıldır.


İşyeri Hekimliği Sertifikası na sahip olan kişiler 5 yıl görev yapabilmektedirler. 5 yılın sonundan kişiler eğer İşyeri Hekimi olarak görev yapmaya devam etmek istiyorsa Sertifika Vize Yenilme İşlemi ni yapmalıdır.


5 yıl sonunda İşyeri Hekimliği Sertifikası Yenileme işlemi ni yaptıramayan kişilerin sertifikası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından askıya alınır. Kişileri 5 yıllık sürenin bitimine 60 gün kala İşyeri Hekimliği Sertifikası Vize Yenileme İşlemi ni başlatması gerekir.


İşyeri Hekimliği Sertifikası Yenileme Nasıl Yapılır?


KARİYER ENSTİTÜSÜ™ kurumundan İşyeri Hekimliği Sertifikası alan kişiler 5 yıl çalışma hakkı kazanırlar. 5 yılın sonundan İşyeri Hekimi olarak görev yapmak isteyen kişiler Sertifikası Yenileme İşlemi ni yapmalıdır.


İşyeri Hekimliği Sertifikası Yenileme Süresi 5 yıldır. Bu 5 yılın sonunda İşyeri Hekimi bakanlığa başvurarak İSG Katip sistemi üzerinden Vize Yenileme İşlemi yapması gerekmektedir.


İşyeri Hekimliği Sertifikası Yenileme işlemini yaptırmak isteyen kişiler belirli adımları takip etmelidir.


İşyeri Hekimliği Sertifikası Yenileme Nasıl Yapılır:


  • Kişiler ilk olarak İSG Katip sistemi üzerinden kendi bilgilerini kullanarak giriş yapmalıdır.

  • Sisteme giriş yaptıktan soran vize yenileme sekmesinden başvuruda bulunmalıdır.

  • Başvurusunu yapan kişiler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ait olan Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat hesabına kendi TC kimlik numarası ile vize ücretini yatırmalıdır.

Bizler KARİYER ENSTİTÜSÜ™ olarak İşyeri Hekimliği Kursu almış olan adaylarımıza kurs sonunda dahi işlemlerinizde sizlere yardımcı oluyoruz. Eğitim danışmanlarımız sayesinde siz değerli kursiyerlerimiz İşyeri Hekimliği Sertifikası Vize Yenileme işlemlerinizi sorun yaşamadan tamamlayabilirsiniz.


 

İşyeri Hekimliği Sertifikası Yenileme Süresi | 2023 Konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Kariyer Enstitüsü, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.isg kursu temel isg

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Fark edin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 
bottom of page