top of page

İstanbul İş Güvenliği Kursu | 2023

Güncelleme tarihi: 2 Oca


İstanbul İş Güvenliği Kursu | 2023

İstanbul İş Güvenliği Kursu | 2023 hakkında merak ettiğiniz sorulardan olan İstanbul İş Güvenliği Kursu eğitimine kimler katılabilir? Kaç saattir? İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı nedir? sorularına bu yazımızda yanıtlayacağız. Eğer siz de İstanbul’da ikamet ediyor ve bu yazımızın içeriğinde belirteceğimiz İş Güvenliği Kursu | 2023 eğitim programımıza katılarak İş Güvenliği Uzmanlarından biri olabilirsiniz.


Yazımıza İstanbul iş güvenliği kursu eğitimlerine kimler katılabilir? Sorusu ile başlayalım.


İstanbul İş Güvenliği Kursu Eğitimlerine Kimler Katılabilir?


6331 Sayılı İsg Kanunu esasında İş Güvenliği Kursu Eğitimlerine katılabilecek kişiler aşağıda belirtildiği gibidir:


  • Mühendislik fakültesi bölümleri,

  • Mimarlık fakültesi bölümleri,

  • İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü lisans/ön lisans programları,

  • Teknik personel yetiştiren bölümler,

  • Fen Edebiyat fakültesi; fizik, kimya ve biyoloji bölümlerinden mezun olmanız gerekmektedir.


Eğer sizde yukarıda belirttiğimiz bölümlerden herhangi birinden mezun olduysanız İş Güvenliği Kursu eğitim programlarına katılmanız için herhangi bir mahsur bulunmamaktadır.


Ülkemizin birçok şehrinde verilen eğitimlere İstanbul’da yaşayan kişiler de katılabilmektedirler. İstanbul İş Güvenliği Kursu denilince akıllara ilk gelen kurumumuz ile kariyerinizde önemli başarılar kaydedebilir, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında geniş iş imkanlarına sahip olabilirsiniz.


İstanbul İş Güvenliği Kursu Kaç Saattir?


İstanbul İş Güvenliği Kursu eğitimine katılarak eğitimini tamamlayacak adaylar kursta kaç saat eğitim görecekler? Bu kurs da alacağımız eğitimler toplamda 220 saat sürmektedir. 220 saatlik eğitimin içeriği şu şekildedir:


  • 90 saati Uzaktan Eğitim,

  • 90 saati Örgün Eğitim,

  • 40 saat ise Uygulamalı Eğitim.


Online İsg Eğitimi etabında adayların devamsızlık hakkı bulunmamaktadır. Fakat adayların örgün eğitimlerde ise 6 ders saati devamsızlık hakkı bulunmaktadır. Yüz yüze eğitim süresi ise 15 gündür. Bu 15 günlük süre içerisinde adaylar devamsızlık haklarını kesinlikle aşmamaları tavsiye edilmektedir.


220 saatlik eğitimin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve ÖSYM işbirliği ile düzenlenen iSG sınavına girebilirler.


Özet geçmemiz gerekirse; İş Güvenliği Uzmanı olarak kariyerinize devam etmek istiyorsanız öncelikle ilgili bölümlerinden mezun olmalı, Bakanlık üzerinden yetkilendirilmiş İSG Kursu programlarında İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi sonrasında yılda 2 kere düzenlenen İSG sınavına girerek İş Güvenliği Uzmanı Sertifika sahibi olmalısınız.


iSG Sınavı Nedir?


İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimini tamamlayan kişilerin İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası sahibi olabilmesi için İş Sağlığı ve Güvenliği sınavından 100 puan üzerinden en az 70 puan alması gerekmektedir. Sınavda 50 soru sorulmaktadır ve adayların 35 adet soruya doğru cevap vermesi gerekmektedir. İş Sağlığı ve Güvenliği sınavları yılda 2 kere olmak üzere ÖSYM tarafından açıklanan farklı 17 şehirde yapılmaktadır.Sınav süresi 75 dakikadır, Gruplar: A, B ve C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve İşyeri Hemşireliği olmak üzere 5 farklı şekilde uygulanmaktadır. A, B ve C sınıfı İş Güvenliği sınav gruplarında soru içeriklerinin konu dağılımı şu şekildedir:Hukuk

%5

Sağlık

%10

Genel İSG Konuları

%15

Mevzuat

%30

Teknik

%40


 

İstanbul İş Güvenliği Kursu | 2023 konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Kariyer Enstitüsü, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Fark edin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 


bottom of page