top of page

İsg Sınavından Kaç Puan Almam Gerekiyor?

Güncelleme tarihi: 6 Mayİsg Sınavından Kaç Puan Almam Gerekiyor?

Eğitim danışmanlarımıza sıkça yönlendirilen soruları yanıtlayacağımız sizden gelenler serimizin ilk bölümünde “İsg Sınavından Kaç Puan Almam Gerekiyor?” sorusunun yanıtını arayacağız. Bakalım “İsg sınavından başarılı olmak için kaç puan almak gerekiyor?

İsg Sınavından Kaç Puan Almam Gerekiyor?


Bilindiği üzere özellikle Avrupa Birliği uyum süreci ile birlikte iş sağlığı ve güvenliği konusunda çeşitli çalışmalar başlatıldı. İşyerlerinin tehlike sınıflarına göre; iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli çalıştırma zorunluluğu getirilmesi de bu uygulamalar kapsamında yapılan düzenlemeler arasında yer aldı. Böylelikle yeni istihdam alanlarının doğması sektöre canlılık kazandırdı ve her yıl binlerce kişinin iş sağlığı ve güvenliği sınavı için başvuru yapmasına neden oldu.


İsg sınavına talebin artmasıyla adaylar tarafından “İsg Sınavından Kaç Puan Almam Gerekiyor?” sorusu Kariyer Enstitüsü A.Ş eğitim danışmanlarımıza neredeyse her gün yönlendirilen soruların başında yer alıyor.


İsg Sınavından Kaç Puan Almam Gerekiyor? Sorunun cevabı: “Sınavlarda 100 puan üzerinden iş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği için en az 70, diğer sağlık personeli için en az 60 puan alan adaylar başarılı sayılır.

İsg Sınavından Kaç Puan Almam Gerekiyor?


Bunu bir de tablomuzda görelim:Peki iş sağlığı ve güvenliği sınavı hakkında bilinmesi gereken diğer konular neler?


Sınavda başarılı olanlar vize işlemlerini ne zamana kadar tamamlamalı?


Sınavda başarılı olanlar vize işlemlerini ne zamana kadar tamamlamalı? :


  • Yapılan sınavlarda başarılı olarak belgelendirilen kişilerden, vize tarihinden önce Bakanlığa başvuru yapmayanların yetki belgeleri vize işlemleri tamamlanıncaya kadar askıya alınır.


  • Vize işlemleri için Bakanlığa başvuruda bulunan kişilerin, vize tarihinden itibaren 60 gün içerisinde vize işlemlerini tamamlaması gerekir.


İsg Sınavına Girebilmek İçin Eğitim Almak Şart mı?


İsg Sınavına Girebilmek İçin Eğitim Almak Şart mı? :


  • Uzaktan eğitim tamamlanmadan yüz yüze eğitim başlatılamaz.

  • İşyeri hekimleri için yüz yüze eğitim tamamlanmadan uygulamalı eğitim başlatılamaz ve uygulamalı eğitim dahil programın tümü tamamlanmadan adaylar sınava katılamazlar.İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavı Kaç Dakika?


İş sağlığı ve güvenliği sınavı toplamda 75 dakika sürmektedir. 10.15’te başlayan sınavlar 11.30’da bitmektedir.


İsg Sınavı Hangi Alanları İçeriyor?


Sınav 5 ayrı sertifika alanında çoktan seçmeli testlerden oluşmaktadır. Her test 50 soru. Testlerin isimleri:


  • İşyeri Hekimliği Testi

  • C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi

  • B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi

  • A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi

  • Diğer Sağlık Personeli Testi


İsg Sınavından Kaç Puan Almam Gerekiyor? sorusunu cevaplandırdık. Peki sınavdan başarılı olduktan sonra bu sektördeki iş imkanları neler olacak? Bu sorunun yanıtını da “İş Sağlığı ve Güvenliği İş İmkanları” yazımızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan sorular hakkında isg rehberi sayfamıza göz atmanız faydalı olacaktır. 

İsg Sınavından Kaç Puan Almam Gerekiyor? konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Kariyer Enstitüsü, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 


bottom of page