top of page

İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Mezunları Nerelerde Çalışabilir?

Güncelleme tarihi: 14 Haz 2022


İş Sağlığı ve Güvenliği Önlisans Mezunları Nerelerde Çalışabilir?

İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Mezunları Nerelerde Çalışabilir? sorusu günümüzde bu programdan mezun olmuş tüm mezunların merak ettiği bir soru. Bunun yanın da bu yazımız da İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Mezunları Maaşları ne kadar?İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Mezunları Nerelerde Çalışabilir?


Teknolojik gelişmenin süreklilik arz etmesi nedeniyle her gün çalışma alanlarına katılan yeni iş kolları ve yeni teknoloji ile karşılaşılan yeni sorunların araştırılmasını ve çözümlenmeye çalışılmasını gerektirmekte. Bu bağlamda İş Sağlığı ve Güvenliği Programı, meslek yüksekokulları programları kapsamına da alınarak, eğitimli teknikerler yetiştirilmesi amaçlanmakta. Mezunların istihdam imkanları yüksek olarak görülmektedir. Avrupa Birliği uyum yasalarına göre en az 50 işçi çalıştıran işletmelerde İş Güvenliği Uzmanı bulundurulması zorunluluğu doğduğundan geleceğin en parlak mesleklerinden biri olarak görülmekte.


İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Mezunları :

  • Tüm kurum, kuruluş ve işletmelerde,

  • Ticaret merkezleri,

  • Çok katlı yüksek binalar,

  • Üniversite ve yerleşke şeklindeki okullar,

  • Alışveriş merkezleri ve topluma açık merkezlerde,

  • İtfaiyeler, sivil savunma ve benzeri acil durum kuruluşlarında,


“İş Sağlığı ve Güvenliği Teknikeri” olarak görev alabilmektedirler. Mezunlarımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan “İş Güvenliği Uzmanlığı” sınavında başarılı olmaları halinde, “C Sertifikası” sahibi olabilmektedirler. 20.06.2012 tarihinde yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, program mezunlarına önemli iş fırsatları vermektedir.


İş Sağlığı ve Güvenliği Teknikeri, çalıştığı işletmeye göre açık veya kapalı ortamlarda sıcak, soğuk, ani ısı değişimi olan, nemli, tozlu, kokulu, gürültülü, hava akımı olan bölümlerde görev alabilmekteler. Çalışma alanı üretimin yapıldığı her yer olarak görülmekte. Tam gün çalışma, gece çalışması, vardiyalı çalışma, hafta sonu çalışması söz konusu olabilmekte. Üretim alanının büyüklüğüne göre yürüme ve dikkat gerektiren bir çalışma gerçekleştirmekteler. Dinleme, düşünme, konuşma ayakta durma, yürüme mesleğin gerektirdiği etkinliklerdir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Mezunları Maaşları Ne Kadar?


İş Güvenliği Teknikeri olarak çalışma hayatına atılan bir kişinin iş yerinde alacağı aylık ücreti çalıştığı iş yerinin Kamu veya Özel sektör olmasına göre farklılık oluşturabilir. Özel sektörde çalışmakta olan bir İş Güvenliği Teknikeri 2022 yılını baz alarak söylersek ilk başta ödenen maaşlar ortalama 4.990 – 6.000 TL olmaktadır. Kamuda görev yapmakta olanlar ise ortalama maaşları derece kademeye göre değişken olsada ortalama 6.000-7.750 TL aralığında maaş alabilmektedir. 

İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans Mezunları Nerelerde Çalışabilir? konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Kariyer Enstitüsü, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 

bottom of page