top of page

İsg Kursu Fiyatları Artacak mı?

Güncelleme tarihi: 21 Kas 2022


Bu yazımızda isg uzmanı adaylar tarafından sıkça sorulan isg kursu fiyatları artacak mı sorusuna yanıt arayacağız.


İsg Kursu Fiyatları Artacak mı?

Bu yazımızda isg uzmanı adaylar tarafından sıkça sorulan isg kursu fiyatları artacak mı sorusuna yanıt arayacağız.
İsg Kursu Fiyatları Artacak mı?

İsg Kursu ücretleri online dönemde TİGEP derneğince belirlenmiştir. Bu nedenle Türkiye’de Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş tüm kurumlarda sabit bir tutar üzerinden iş güvenliği uzmanlığı eğitimi, işyeri hekimliği eğitimi ve işyeri hemşireliği eğitimi verilmektedir. Bu fiyatlarda ülkenin ekonomisi baz alınarak dönemler ilerledikçe aynı yıl içinde artış söz konusu olabilir. Bu artışlar hem İSG Kursu veren kurumlar ın hakkını korumak hem de kursu alan adayların hak ettiği eğitimi verebilmek için gerekli olan bir durumdur.


Ekonominin bu durumu neredeyse her alandaki sektörleri olumsuz yönde etkileyeme devam ederken, alt fiyatlardan eğitim vermeye çalışan kurumların kontenjanlarını dolduramadıklarını, eğitim vadi ile adaylara yanlış yönlendirmeler yapıldığını belirtmek isterim. Unutmayalım ki ucuz malın alıcısı çok olur. Ama kalite her zaman ücret dışında yaptıkları işlerle belli olur.


Kariyer Enstitüsü İsg Kursu olarak eğitim sektöründe fiyatlara sadık kalıp adaylarımıza sunmuş olduğumuz hizmeti en üst düzeyde tutarak hakkedilenin üstünde bir eğitim vermekteyiz. Bu bağlamda ücretler daha fazla artmadan, kontenjanlarımızda sınırlı sayıda yer varken neden kayıt olmayasınız?

Peki Neden İsg Uzmanı olmalısınız?


Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları Avrupa Birliğine uyum süreci kapsamında zorunlu hale geldi. Bu alanda iş sağlığı ve güvenliği kültürünün gelişmesi ile birçok işçinin çalışma şartlarına göre hayatı güvence kapsamına alınmıştır. Ayrıca bu kapsamda İSG uzmanı olmak isteyen üniversite mezunları sertifika alma hakkı kazanmıştır.


Hangi Bölümler İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Olabilir?


İş sağlığı ve güvenliği belgesi alabilen birçok bölüm mevcuttur. Bu alanda çalışma hayatına başlayan uzmanlarımız oluşabilecek mesleki hastalıklar ve iş kazalarının önüne geçecek ayrıca aldığı bu eğitimlerle birlikte stratejik hedefler belirleyerek daha iyi bir çalışma ortamı yaratacaklardır.


İşte iş güvenliği uzmanı olma hakkı verilen fakülteler:


  1. Mühendislik ve mimarlık fakültesi

  2. Teknik öğretmenler

  3. Fen - edebiyat bölümü

  4. Lisans ya da önlisans düzeyinde iş sağlığı ve güvenliği bölümü.


İSG uzmanı olabilmek için yukarıda bahsetmiş olduğum bölümlerden mezun olmak şartıyla Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş kurumlardan online olarak yapılan iş sağlığı ve güvenliği eğitimi alarak sınava girmeye hak kazanırlar . Sınav ÖSYM tarafından yapılır ve en az 70 puan alınmalıdır. Yeterli puanı alan adaylar uzmanlık sertifikasını alarak iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olabilirler.


 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 

bottom of page