top of page

İSG Kursları


İSG Kursları | KARiYER ENSTiTÜSÜ™

İSG Kursları denildiğinde adayların aklına bir çok soru gelmekte. Bunlar; İSG Kursları Nedir? Kimler İçin Uygundur? İSG Kursları Eğitimleri Neleri Kapsar? İSG Kursları Nasıl Verilir? Gibi. İSG Kursları yazımızda siz adayların aklına gelebilecek tüm sorulara cevap vereceğiz.


İSG Kursları Nedir?


İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Kursları, İş Güvenliği Uzmanları, İşyeri Hekimleri ve İşyeri Hemşireleri için iş yerlerinde çalışanların sağlığı ve güvenliği ile ilgili konularda bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla düzenlenen eğitimlerdir. İSG kursları, iş yerlerindeki iş kazalarını önlemek, çalışanların sağlığını korumak ve iş yerlerinin yasal yükümlülüklerini yerine getirmek gibi amaçlarla İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi ya da Diğer Sağlık Personeli olarak kariyer yapmak isteyenler için önemli bir adımdır.


İSG Kursları Kimler İçin Uygundur?


İSG Kursları ile alakalı uygun olan kişiler aşağıda tablo halinde verilmiştir. Bunlar:


İş Güvenliği Uzmanlığı

İşyeri Hemşireliği

İşyeri Hekimliği

✅ İSG Önlisans Bölümü Mezunları

✅ Hemşireler

✅ Tıp Diplomasına Sahip Olanlar

​✅ Mimarlık ve Mühendislik Fakülteleri Mezunları

​✅ Sağlık Memurları

​✅ Fen Edebiyat Fakültesi (Fizik, Kimya, Biyoloji Mezunları)

​✅ Acil Tıp Teknisyenleri

​✅ Teknik Eleman Yetiştiren Bölümler

​✅ Çevre Sağlığı Teknisyenleri

İSG Kursları Eğitimleri Neleri Kapsar?


İSG Kursları pek çok konuyu kapsar ve bu konular arasında şunlar yer alır:

  • İş sağlığı ve güvenliği mevzuatı

  • Risk analizi

  • İşyeri hijyeni

  • Yangın güvenliği

  • Çalışanların sağlığı ve güvenliği ile ilgili eğitimler

İSG Kursları Nasıl Verilir? Ne Kadar Sürer?


İSG Kursları, alanında tecrübeli İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları, İSG Teknikerleri, İşyeri Hekimleri, Eğitimciler ve Öğretmenler tarafından verilmektedir. İSG Kursları, hem asenkron hem de senkron olarak online olarak sunulmaktadır.


Kurs süreleri ve maliyetleri, kursa ve kapsama göre farklılık gösterir. İş Güvenliği Uzmanı veya İşyeri Hekimi olmak isteyenler için toplam 220 saat, İşyeri Hemşireliği veya diğer adıyla Diğer Sağlık Personeli için toplamda 90 saatlik eğitimler sunulmaktadır. Kurs ücretleri değişkenlik gösterdiği için bu konu ile alakalı İSG Kurs Ücretleri yazımızı okuyabilirsiniz.


İSG Kursları Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?


İSG Kursları seçerken ilk arayacağınız husus isg kursu alacağınız kurumun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir kurum olmasıdır. Yoksa hem aldığınız eğitim boşa gidecek hem de İSG sınavına giremeyeceksiniz.


Ayrıca İSG kursları içerisinde kurumun kullanmış olduğu teknoloji, kurs alan kişilere nasıl bir destek sunulduğu, kursun süresi ve fiyatı gibi faktörlerinde göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Aldığınız İSG Kursları içerisinde bulunan eğitimlerin içeriklerinin güncel olması, eğitmenlerin tecrübesi ve referansları da kurs seçiminde göz önünde bulundurulmalıdır.


Konu ile ilgili İSG Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir? başlıklı videomuzu izleyebilirsiniz.


İSG Kurslarına Nasıl Kayıt Olabiliriz?


İSG Kursları ile alakalı kayıt olma işlemleri gelişen teknoloji sayesinde artık çok kolay. İSG Kurslarına kayıt yaptırmak isteyen adaylar;

  • Kimlik bilgileri,

  • Mezuniyet belgelerini

  • İletişim bilgilerini


KARiYER ENSTiTÜSÜ™ İSG Kursları Eğitim Danışmanlarına iletmeleri yeterli olacaktır. Geriye kalan tüm işlemlerde sizlere tam destek sunulacaktır.

 

İSG Kursları | KARiYER ENSTiTÜSÜ™ Konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Kariyer Enstitüsü, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 14 yıldır binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.isg kursu temel isg

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Fark edin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

bottom of page