top of page

İSG Katip Mezuniyet Belgesi Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır? | 2023

Güncelleme tarihi: 21 Oca


İSG Katip Mezuniyet Belgesi Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır? | 2023

Merhaba, bugün yazımızda İSG kursu na kayıt olmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği İSG Katip Mezuniyet Belgesi Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır? sorusunu ele aldık. Yazımızın içeriğinde ayrıca İSG Kursuna Kayıt Olmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? konusu da yer almaktadır.İSG Kursuna Kayıt Olmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?


İSG Katip Mezuniyet Belgesi Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır? sorusunu yanıtlamadan önce İSG Kursuna Kayıt Olmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? konusuna değinmek doğru olacaktır.


İş güvenliği uzmanı olarak çalışmak isteyen kişiler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş KARiYER ENSTiTÜSÜ™ Eğitim Kurumundan İSG kursuna kayıt olması olmaldır.


İSG kursuna katılmak isteyen kişilerin belirli şartları yerine getirmesi gerekir. İSG kursuna kayıt olmak isteyen kişiler KARiYER ENSTiTÜSÜ™ Eğitim Danışmanlarına;


 • Kimlik kartı ön/arka fotoğrafı

 • Başvuru Formunu göndermelidir.

Gerekli belgelerini eğitim danışmanına ileten adayların ayrıca İSG Katip sistemi üzerinden Mezuniyet Belgesi Doğrulama İşlemini yapmalıdır.

İsterseniz Şimdi İSG Katip Mezuniyet Belgesi Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır? sorusunu yanıtlayalım.


İSG Katip Mezuniyet Belgesi Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?


Adaylar İSG kursuna kayıt olmak için İSG Katip sistemi üzerinden Mezuniyet Belgesi Doğrulama veya Yükleme İşlemi ni gerçekleştirmelidir.


İSG Katip Mezuniyet Belgesi Doğrulama İşlemi İçin Yapmanız Gereken Adımlar Şunlardır:


İSG Katip Mezuniyet Belgesi Doğrulama İşlemi

 • İlk olarak İSG Katip uygulamasını açınız.

 • İSG Katip sistemi içerisinde yer alan Kişi Bilgilerim bölümüne giriş yapınız.

 • Ardında Kişi Kartı bilgilerine tıklayınız.

 • Ekranda sağ tarafta yer alan YÖK mezuniyet bilgilerine girerek Doğrula butonuna tıkladıktan sonra mezuniyet belgeniz karşınıza gelecektir.


İSG Katip Mezuniyet Belgesi Doğrulama İşlemini yapıldığı halde Mezuniyet Belgesi ekrana gelmeyen adaylar Mezuniyet Belgesi Yükleme İşlemini yapmalıdır.


İSG Katip Mezuniyet Belgesi Yükleme İşlemi:


İSG Katip Mezuniyet Belgesi Yükleme İşlemi

 • İSG Katip sistemine E devlet bilgileriniz ile giriş yapınız.

 • Açılan ekrandan Süreç Yönetimi butonunu seçiniz.

 • Süreç Yönetimi sekmesi altında yer alan Bireysel Bildirim Başvurularına girmelisiniz.

 • Yeni butonu seçerek açılan ekrana diploma ve mezuniyet belgesi bildirimine tıklayarak belge yükleme sürecini başlatmalısınız.

 • Son olarak diploma veya mezuniyet belgeniz sisteme yüklenecektir.


İSG Katip Mezuniyet Belgesi Yükleme İşlemi ni yapan adayların mezuniyet belgesi 2-3 gün içinde Bakanlık tarafından onaylanmaktadır.


 

İSG Katip Mezuniyet Belgesi Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır? | 2023 Konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Kariyer Enstitüsü, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 14 yıldır binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.isg kursu temel isg

 

bottom of page