top of page

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası Sorgulama | 2023

Güncelleme tarihi: 8 Haz


İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası Sorgulama | 2023

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası Sorgulama konusunu pek çok kişinin merak ettiğini fark ettik. Bu yazımızda İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası Sorgulama konusuyla birlikte İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Türleri başlığını da ele alacağız. Öncelikle İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Türleri konusuyla başlayalım.


İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Türleri


6331 İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası türleri belirlenmiştir. Daha iyi anlaşılması için tabloya bir göz atalım:Çok Tehlikeli İşyerlerinde

A sınıfı Sertifika

Tehlikeli İşyerlerinde

B sınıfı Sertifika

Az Tehlikeli İşyerlerinde

C sınıfı Sertifika


Çeşitli Eğitim Kurumları bünyesinden alacağınız iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri sonrasında sertifika almaya hak kazanabilirsiniz.

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası Sorgulama


İş Sağlığı ve Güvenliği, İşyeri hekimliği ve İşyeri Hemşireliği gibi eğitimlerin ardından ÖSYM tarafından düzenlenen sınavda başarılı olan kişiler iş sağlığı ve güvenliği sertifikası almaya hak kazanır. İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası Sorgulama yapmayı merak edenler şu yolu takip etmelidir:


  • Öncelikle tarayıcıdan İSG Katip sayfasına girin.

  • Sayfa açıldıktan sonra kimlik doğrulama işlemlerini yapın.

  • Kimlik doğrulama işlemlerinin yapılması için T.C. kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizin olması gereklidir. T.C. kimlik numara ve E Devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra “Sorgulama ve Başvuru” bölümüne tıklayın.

  • “İş Güvenliği Uzmanlığı İşlemleri” sekmesini seçip “Kayıtlı Kullanıcı Giriş” butonuna tıklayın.

  • Bu işlemin sonunda ana ekranda sertifikanıza ait tüm bilgileri görebileceksiniz. 

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası Sorgulama | 2023 Konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Kariyer Enstitüsü, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 14 yıldır binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.bottom of page