top of page

C Sınıfı İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır? | 2023

Güncelleme tarihi: 4 Oca


C Sınıfı İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır? 2022

C Sınıfı İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır? 2023 sorusu bir çok İş Güvenliği Uzmanı adayının merak ettiği bir konudur. Peki bu soruya geçmeden önce sizlere kısa kısa C Sınıfı İş Güvenliği Sertifikası Almak kolay mıdır? Kimler bu sertifikayı alabilir? Ücreti ne kadar? Kaç yıl geçerli? gibi soruların cevabını da vereceğiz.C Sınıfı İş Güvenliği Sertifikasını Kimler alabilir?


C Sınıfı İş Güvenliği Sertifikası almak için Üniversitelerin aşağıda belirtmiş olduğumuz bölümlerden başarıyla mezun olmanız gerekmektedir. Nedir bu bölümler:

Mühendislik Fakülteleri

Mimarlık Fakültesi

Fen Edebiyat Fakültelerinin Fizik, Kimya ve Biyoloji Bölümü Mezunları

Teknik Öğretmenler

İş Sağlığı ve Güvenliği Lisans ve Ön Lisans Programı Mezunları


Bu bölümlerden herhangi birinden mezun olanlar C Sınıfı İş Güvenliği Sertifikası alabilirler.

C Sınıfı İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır?


Yukarıda belirtmiş olduğumuz bölümlerden herhangi birinden mezun olduk. Şimdi sıra İş Sağlığı ve Güvenliği (iSG) Sınavına girmek olacaktır. Bu sınav Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve ÖSYM tarafından düzenlenmektedir. İş Sağlığı ve Güvenliği (iSG) Sınavı 100 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Sınavda 50 adet soru olup; başarılı sayılabilmeniz için 35 adet soruyu doğru cevaplamanız gerekmektedir. Bu da 100 üzerinden geçer notu 70 yapmaktadır. Sınava girmeden önce sınava hazırlanmanız ve zorunlu olarak almanız gereken eğitimler bulunmaktadır.


Bu eğitimleri verecek olan kurslar aşağıdaki özellikleri sağlamalıdır:


  • Bakanlık tarafından belirlenen kurallara tamamen uymalıdır.

  • Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş olmalıdır.

  • Türk Ticaret Kanunu’na göre işlemlerini sürdürmelidir.

NOT: Kariyer Enstitüsü İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiş bir kurumdur. Kariyer Enstitüsü “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası almak için başvurduğu bir kurum olmuştur.Bakanlık Onaylı bir iSG Kursundan eğitimimizi tamamlayıp İş Sağlığı ve Güvenliği sınavından geçer not aldık. Şimdi sırada neler var?


Konu ile ilgili İSG Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım? yazımızı okuyabilirsiniz.


Artık bir sertifika sahibisiniz. Peki bu belge kaç yıl geçerli? C Sınıfı İş Güvenliği Belgesi geçerlilik süresi teslim aldığınız tarih baz alınarak başlar ve bu tarihten itibaren geçerliliği 5 yıl devam eder. 5 yıl bittikten sonra C Sınıfı İş Güvenliği Belgesi için vize işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Vizesiz İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışmak yasaktır.


İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Ücretleri Ne Kadar? 2023


İş sağlığı ve Güvenliği Sertifika Ücretleri 2023 yılı olarak aşağıda belirtmiş olduğumuz gibidir:

​İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası Ücreti

826 TL

İşyeri Hekimliği Sertifikası Ücreti

826 TL

İSG Eğitici Sertifikası Ücreti

826 TL

Diğer Sağlık Personeli Sertifikası Ücreti

206, 50 TL

Sertifika Vize Ücreti

206, 50 TL
 

C Sınıfı İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır? | 2023 konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Kariyer Enstitüsü, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


İsg Kursu
 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 346 224 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58


Bulut Akademi Eğitim Kurumları bir Kariyer Enstitüsü A.Ş iştirakidir.

 

bottom of page