top of page

Anestezi Teknikeri İşyeri Hemşiresi Olabilir mi?


Anestezi Teknikeri İşyeri Hemşiresi Olabilir mi?

Merhaba, bugün sizlerle Anestezi Teknikeri İşyeri Hemşiresi Olabilir mi? Sorusunun yanıtını paylaşacağız. Bu kapsamda yazımızda ayrıca İşyeri Hemşiresi Nedir? Ve Kimler İşyeri Hemşiresi Olabilir? Konularına yer verdik.İşyeri Hemşiresi Nedir?


Anestezi Teknikeri İşyeri Hemşiresi Olabilir mi? Konusunu incelemeden önce İşyeri Hemşiresi Nedir? Sorusunu yanıtlamak doğru olacaktır.


İşyeri Hemşiresi:


İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belgelendirilmiş hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni diplomasına sahip olan kişiler ile bakanlıkça verilen İşyeri Hemşireliği Belgesi ne sahip kişilerdir.


Kimler İşyeri Hemşiresi Olabilir?


Kişilerin İşyeri Hemşiresi olabilmesi için belirli meslek unvanlarına sahip olması gerekmektedir. İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik Madde 4’te İşyeri Hemşireliği için gerekli meslek unvanları yer almaktadır.


Buna göre İşyeri Hemşiresi olabilecek meslek grupları şunlardır:

  • Çevre teknisyeni

  • Sağlık memuru

  • Acil tıp teknisyeni

  • Hemşire

Yukarıda yer alan meslek unvanlarından birine sahip olan kişiler KARİYER ENSTİTÜSÜ™ kurumuna başvuruda bulunarak İşyeri Hemşiresi Eğitimi alabilirler.


İsterseniz şimdi Anestezi Teknikeri İşyeri Hemşiresi Olabilir mi? Sorusunun cevabına bakalım.


Anestezi Teknikeri İşyeri Hemşiresi Olabilir mi?


Anestezi Teknikeri İşyeri Hemşiresi Olabilir mi? Sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

İşyeri Hemşiresi olabilecek kişiler, İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik te belirtilmiştir.

Bu yönetmelik doğrultusunda Anestezi Teknikeri maalesef İşyeri Hemşiresi olamaz.


 

Anestezi Teknikeri İşyeri Hemşiresi Olabilir mi? Konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Kariyer Enstitüsü, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.isg kursu temel isg

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Fark edin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 
bottom of page