top of page

2023 İSG Sertifika Ücretleri


2023 İSG Sertifika Ücretleri

Merhaba, bugün yazımızda sizler için 2023 İSG Sertifika Ücretleri konusundan bahsedeceğiz. 2023 İSG Sertifika Ücretleri başlıklı bu yazımızda 2023 İSG Sertifikası Vize Yenileme Ücreti de yer almaktadır.
2023 İSG Sertifika Ücretleri


İş Sağlığı ve Güvenliği alanında çalışma yapmak isteyen kişilerin İSG Sertifikası na sahip olması gerekir. İSG Sertifikası almak isteyen adayların ilk olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş KARiYER ENSTiTÜSÜ™ Eğitim kurumundan İSG eğitimi alması gerekir.


İSG eğitimini tamamlayan adaylar ÖSYM kurumu tarafından yapılan İSG sınavına girmelidir. İSG sınavında başarılı olan adaylar İSG Sertifikası nı almaya hak kazanırlar.


İSG Sertifikası na sahip olan kişilerin belirli aşamaları tamamlaması gerekir. İlk olarak İSG Katip sistemi üzerinden Sertifika Başvuru sürecini başlatmalıdır. Sertifika Başvuru sürecini tamamlayan adaylar ikinci adım olarak bakanlık tarafından belirlenen İSG Sertifika Ücreti ni Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına yatırılmalıdır.


İSG Sertifika Başvuru süreci hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen kişiler “2022 İSG Sınavını Kazandım Ne Yapmalıyım?” başlıklı yazımızı inceleyebilir.


2023 İSG Sertifika Ücretleri İSG Katip üzerinden yayımlandı. 2023 yılı için İSG Sertifika Ücretleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından güncellendi.
2023 İSG Sertifika Ücretleri

2023 İSG Sertifika Ücretleri:


  • Eğitici, İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği 2023 İSG Sertifika Ücreti 1.534 TL.


  • Diğer Sağlık Personeli 2023 İSG Sertifika Ücreti 383.50 TL.


2023 İSG Sertifikası Vize Yenileme Ücreti


İSG alanında çalışmaya devam etmek isteyen kişilerin beş yılda bir İSG Sertifikası Vize Yenileme işlemini yaptırması gerekir.


İSG Sertifikası Vize Yenileme Ücreti her yıl Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenmektedir.


2023 yılından Eğitici, İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimliği ve Diğer Sağlık Personeli olan kişiler için İSG Sertifikası Vize Yenileme Ücreti 383,50 TL’dir.


 

2023 İSG Sertifika Ücretleri Konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Kariyer Enstitüsü, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 14 yıldır binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.bottom of page