top of page

2022 İsg/1 Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım?

Güncelleme tarihi: 6 May

2022 İsg/1 Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım?

15 Mayıs 2022 İsg/1 Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım? sorusu İsg sınavını kazananların merakla bekledikleri ve yanıtını öğrenmek için sabırsızlandıkları bir sorudur. 2022 İsg/1 Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım? sorusunun cevabını gelin hep birlikte bulalım.2022 İSG Sınavını Kazananlar Belgelerini Nasıl Alacak?


İSG sınavını kazandım diyen her adayın Nüfus Kimlik Bilgileri, ÖSYM tarafından belirtilen belge ücretini yatırmak üzere Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabı’na bildirilecektir. 15 Mayıs 2022 İSG Sınav Sonuçları'nın açıklanmasından sonra geçer not alan ve kimlik bilgileri adaylar belge ücretlerini Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabı'na yatırması gerekmektedir.


İSG Sertifika Ücreti Nasıl Yatırılır?


Ziraat Bankası;

internet bankacılığı, mobil şube ve ATM'lerinden aşağıda belirtilen yolları izleyerek 2022 İSG belge ücretlerinizi rahatlıkla yatırıp bu adımı tamamlayabilirsiniz.

2022 İsg/1 Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım? 1. Ödemeler

 2. Diğer Ödemeler

 3. Diğer Kurumlar

 4. ÇSGB İSGGM Belge Ücretleri

 5. TC Kimlik No

 6. Ödeme İşlemi

NOT: Yukarıda anlatılan adımları tamamlayamayanlar ya da internet bankacılığını kullanmayanlar Ziraat Bankası şubelerinden T.C. kimlik numaralarını ve ödeme yapacakları belge türünü belirterek İSG sertifika ücreti yatırma işlemlerini gerçekleştirebilirler.
İSG Sertifika Ücreti Yatırdıktan Sonra Yapılması Gerekenler


İsg/1 sınavını kazandıktan sonra yukarıda açıklanan yol takip edilerek sertifika ücreti yatırma işlemini gerçekleştirdik. Peki sonrasında ne yapmamız gerek?


İSG belge ücreti bankaya yatırıldıktan sonra bir sonraki iş günü sizin bu sertifika ücreti ödeme bilgisi İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'ne gönderilmiş olacaktır. Ödeme bilgisi gönderilen adayların belge tanımlama işlemleri İSG-Katip üzerinden gerçekleşecektir.

NOT: İSG sertifikası durumunuzu isgkatip.csgb.gov.tr adresinden kontrol edebilirsiniz.


İSG Sertifikası Durumu Nasıl Kontrol Edilir?


İsg/1 sınavını kazandıktan sonra yaptığımız ilk iş olan sertifika ücretinin ödedikten sonra bir kaç işlem daha kalıyor. Şimdi bunları inceleyeceğiz. İSG-Katip üzerinden adınıza kayıt yapılan belgenizi kontrollerini sağlamak için aşağıda belirtilen yol haritasını takip edeceğiz:


 1. isgkatip.csgb.gov.tr adresi üzerinden E- Devlet şifresi veya diğer belirtilen seçenekler ile İSG-Katip sistemine giriş yapıyoruz.

 2. Site de bulunan "Kayıtlı Kullanıcı Girişi" sekmesi seçilir.

 3. Eğer adınıza ait sertifikanız sisteme girişi yapılmışsa "Sertifikalar" sekmesini seçerek belgenize ait numaranızı ve belge tarihinizi görebilirsiniz.


NOT: İSG sertifikası düzenlenmiş adaylardan biriyseniz artık çalışacağınız işyerleri ile belge türlerine göre anlaşmaya varıp sözleşme yapabilirsiniz. İsg Sertifika Ücretleri, Süreleri ve Yenileme Süreci ile alakalı olarak bu yazımız size yardımcı olacaktır.


NOT: İSG sertifikası şahsınıza basılı olarak gönderilmemektedir. Ancak size ait olan sertifikanızı bilgisayarınıza indirip bir çıktısını almanızda mümkündür.


İSG Sertifikası Basılı Olarak Nasıl Alınır?

Belgelerinizi İSG-Katip'ten basılı olarak almak istiyorsanız öncelikle şu adımları gerçekleştirmeyiz:


 1. İSG-Katip sistemine "Kayıtlı Kullanıcı Girişi" seçeneği işaretlenerek giriş yapılır.

 2. "Sertifikalar" sekmesinde bulunan "Meslek Güncelle" seçeneğinden meslek girişi yapılır. (Bu aşamada meslek bilginizi seçerken çok dikkatli olmalısınız çünkü bu işlemi geri almanız mümkün değildir. oldu ki hatalı bilgi girdiniz; hatalı bilgiyi düzeltmek için İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile iletişime geçmeniz sizin için yeterli olacaktır.)

 3. "Sertifikalar" seçeneğinden belgenizin e-imza durumunu kontrol etmelisiniz. E-İmza durumunun "imzalandı" olarak değişip değişmediğini takip etmelisiniz.

 4. E-İmza durumu "İmzalandı" olarak değişen adaylar "E-İmzalı Sertifika İndir" seçeneği tıklayarak "Arka Plan" ve "Sertifika" yı ayrı ayrı indirebilecek ve belgenin çıktısını alabileceklerdir. 

2022 İsg/1 Sınavını Kazandım, Ne Yapmalıyım? konulu yazımız umarız yeterince açıklayıcı olmuştur. Fakat bu konu ve aklınıza takılan tüm diğer konular hakkında sorularınızı bize sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.


Kariyer Enstitüsü İSG Eğitim Kurumları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi vermek üzere yetkilendirilmiştir. Kariyer Enstitüsü, “Türkiye’nin İSG Kursu” sloganı ile tam 13 yıldır binlerce kişinin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi, İşyeri Hekimliği Eğitimi ve İşyeri Hemşireliği Eğitimi almasını sağlamıştır.


Sizler de en uygun fiyat avantajlarından yararlanmak ve İSG Sertifikası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen aşağıdaki iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Ücretsiz Danışma Hatlarımızı aramadan,

Önce Diğerlerini Arayın; Farkı Farkedin :)

+90 532 238 12 50

+90 532 359 12 50

+90 532 720 68 32

 

İç Anadolu Bölge Müdürlüğü Gültepe Mh. 3. Toptancılar Sk. MAQAM Office B Blok No:505 58080 | Merkez | SİVAS +90 850 550 58 06


Genel Müdürlük Ehlibeyt Mh. Tekstilciler Cd. Türeli İş Merkezi No:14/6 Kat:3 06520 | Çankaya | ANKARA +90 312 911 94 14


Marmara Bölge Müdürlüğü Y. Dudullu Mh. Bayrak Cd. Bilim Tower 30/75 Kat:10 34775 | Ümraniye | İSTANBUL +90 216 606 17 58

 

bottom of page